Chciałabyś zapuścić włosy, ale nie wiesz, jak to zrobić? Bardzo wiele kobiet skrycie marzy o tafli lśniących, pięknych włosów, sięgających do pasa, jednak rzeczywistość mocno gasi nasz zapał. Nie warto poddawać się od razu! Czas wypróbować popularne sposoby na długie włosy, bo być może któryś z nich okaże się strzałem w 10.

Zapuszczanie włosów nie jest łatwe. Wie o tym każda kobieta, która choć raz w życiu podjęła się tego zadania. Sprawy nie ułatwiają notorycznie rozdwajające się końcówki, łamliwe i plączące się pasma. Jeśli chcemy mieć piękne i długie włosy, musimy uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość. Ale też w odpowiednie narzędzia, dzięki którym zadbamy o swoje włosy skuteczniej i faktycznie przyspieszymy ich wzrost. Oto te najpopularniejsze.

Najlepsze sposoby na długie włosy

#1 Olejowanie skóry głowy olejem rycynowym

Król wśród olejków polecanych do zapuszczania włosów to olej rycynowy. Warto wybrać ten wytłaczany z poszanowaniem wartości odżywczych drzemiących w nasionach rącznika pospolitego – jest wtedy źródłem wielu cennych substancji. Wystarczy regularnie wcierać go w skórę głowy (np. przed każdym myciem włosów), aby po kilku tygodniach zauważyć, że wzmocniły się, uelastyczniły i zregenerowały. Olej rycynowy skutecznie przyspiesza wzrost włosów. Pobudza cebulki do pracy, w efekcie pojawiają się nowe włoski tzw. baby hair, a cała fryzura się zagęszcza. Działa również kojąco na skórę głowy.

#2 Wcierka na porost włosów z czarnej rzepy

Jeśli nie olej, to u nasady włosów można wcierać też domową miksturę na bazie czarnej rzepy. To mało popularne i niezbyt ładnie pachnące warzywo, które warto docenić za mnogość składników odżywczych i jego właściwości. Wcierka z czarnej rzepy skutecznie regeneruje, wzmacnia i rewitalizuje. Jak przygotować taki domowy kosmetyk? Wystarczy wycisnąć sok z czarnej rzepy – w sokowirówce lub ścierając rzepę na tarce i odciskając z niej sok. Potem wystarczy wcierać go w skórę głowy na co najmniej 30 minut przed myciem włosów i oczekiwać efektów.

#3 Regularny masaż skóry głowy

Co jeszcze może pomóc w przyspieszeniu wzrostu włosów? Między innymi masaż skóry głowy, czyli pobudzanie pracy cebulek za sprawą szybszego krążenia. To sposób, który nie wymaga żadnych olejków i domowych receptur, a jedynie wolnej chwili. Wystarczy, że będziemy masować skórę głowy opuszkami przez kilka minut każdego dnia, a po kilku tygodniach zobaczymy różnicę – mocniejsze, grubsze i gęstsze włosy. Warunkiem jest tylko systematyczność.

#4 Codzienne szczotkowanie włosów

Podobnie sprawa ma się ze szczotkowaniem włosów. Nasze babcie upierają się przy tym, że regularnie czesanie włosów przyspiesza ich wzrost, ale dziś coraz rzadziej sięgamy po tę metodę, twierdząc, że to niemożliwe. Prawda jest taka, że szczotkowanie włosów może przyspieszyć ich wzrost, ale tylko, gdy będziemy to robić regularnie i dokładnie. Chodzi bowiem o to, że podczas rozczesywania włosów również masujemy skórę głowy szczotką lub grzebieniem, a to powoduje szybsze krążenie i wspiera naturalny wzrost włosów.

#5 Skrzyp i pokrzywa w pielęgnacji włosów

Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, nie sposób nie wspomnieć też o duecie, który pokochały wszystkie włosomaniaczki: skrzypie i pokrzywie. Tzw. skrzypokrzywa może posłużyć do stworzenia domowej wcierki lub płukanki, która wzmocni włosy od nasady, zregeneruje je i pomoże w ich wzroście. Jakim sposobem? W niepozornej pokrzywie i równie niepozornym skrzypie kryją się niesamowicie duże ilości krzemu, cynku i innych cennych minerałów – jeśli dostarczymy je włosom, wzmocnią się, staną grubsze, będą miały intensywniejszy kolor i mnóstwo blasku. Po pewnym czasie zaczną też szybciej rosnąć.